JOGA KREATYWNA DLA DZIECI

Zapraszamy na zaktualizowaną stronę: https://yogarpamarta.wixsite.com/jogadladzieci

Szkolenie: JAK KREATYWNIE UCZYĆ DZIECI JOGI?   
                                  
30 września/1października
 Akademia Body Mental, Łódź
                       ul.Drewnowska 77                      
 koszt:600zl.

kontakt:  w sprawach zapisów - 508 313 717 Jola, ayuryogashikha@gmail.com
                
                w sprawach merytorycznych -  yogarpa.marta@gmail.com
Szkolenie skierowane jest do:
-nauczycieli jogi,
-wychowawców i nauczycieli, którzy chcą wzbogacić swoje zajęcia o elementy jogi, mindfullness i ekspresji kreatywniej,
- rodziców i opiekunów, ktorzy szukaja nowych pomyslow do zabaw z dziecmi,
-wszystkich tych, którzy pragną rozbudzić wewnętrzne dziecko, by pełniej cieszyć się życiem.

Otrzymasz: 
*bogaty skrypt cwiczen, zabaw, relaksacji, medytacji, 
*wiele opowiesci i bajek zaadaptowanych do jogi, gotowych do prowadzenia zajec, 
*ciekawe pomysly-szkice na lekcje tematyczne, 
*muzykę, 
*plyte z ilustracjami do opowiesci,
*karty zwierzat w pozycjach jogi, do wydrukowania,
* kolorowy plakat dla dzieci z 55 asanami 
*dyplom ukonczenia szkolenia

-Doświadczysz twórczych sposobów uczenia asan, relaksacji, medytacji, gier i zabaw uzupełniających zajęcia.

-Rozbudzisz twoją kreatywność, by przygotowywać piękne zajęcia z dziećmi.Prowadząca: Marta Małgorzata Miguła -nauczycielka Jogi Holistycznej, Jogi dla Dzieci i Jogi w rodzinie, instruktorka biodanza i ekspresji ciała, antropolożka kultury. Od dziesięciu lat mieszka i prowadzi zajęcia w Barcelonie. (więcej o mnie - patrz blog: O MNIE).


Joga Kreatywna dla dzieci łączy pozycje jogi i techniki relaksacji z grą i zabawą, ekspresją ciała, tańcem, opowieściami i bajkami, pobudzaniem zmysłów tworzeniem mandali, elementami muzykoterapii. Takie holistyczne ujęcie pozwala na to, by Joga dla Dzieci przyczyniła się do rozwinięcia całego potencjału w dziecku. Joga nie tylko rozwija świadomość ciała, siłę, elastyczność, koordynację, ale również wzmacnia zaufanie i pewność siebie, wewnętrzny spokój i równowagę, wrażliwość, kreatywność i wyobraźnię. Lekcja jogi dla dzieci to przestrzeń, w której dzieci czują się akceptowane i kochane takimi, jakimi są, w której mogą doświadczać i wyrażać swoją esencję. Zajęcia jogi to "świętowanie" życia i harmonii.

Warsztaty te są owocem mojej kilkuletniej pracy z jogą dla dzieci i jogą w rodzinie. To dzieci były i są moimi mistrzami. Tak wiele możemy się od nich nauczyć: świeżości, entuzjazmu, czujności, kreatywności, autentyczności. W oparciu o doświadczenie stworzyłam swój sposób prowadzenia zajęć i pisania opowieści zaadaptowanych do jogi. Inspiracją jest dla mnie także doświadczenie Gurudass Kaur Khalsa (jestem dyplomowaną nauczycielką ChildPlay Yoga www.childplayyoga.com), Lisy Howe (odbyłam z nią szkolenie: Jak przybliżyć dzieciom jogę opowiadaniem opowieści?- www.yogacuentos.blogspot.com) oraz Sydney  Solis www.StorytimeYoga.com). Dziękuję tym wspaniałym kobietom za hojność w dzieleniu się doświadczeniem.

Program
Sobota, 30 września
10.00 -11.00 -pełna lekcja jogi dla dzieci (6-12 latków) oparta na opowieści
11.00 -11.45 Lekcja jogi dla dzieci (3-5 latków)
11.45 -12.15 Refleksje. Czym jest joga dla dzieci?
12.15 - 14.00 Rozgrzewki. Twórcza praca z asanami.
14.00 -15.00 Przerwa 
15.00 -17.00 Relaksacje, ćwiczenia oddechowe, medytacje.
17.00 -18.00 Pobudzanie zmysłów, ekspresja, gry i zabawy. Materiały.

Niedziela, 1 października
10.00 -11.00 Joga dla dzieci i rodziców. Asany w parach.
11.00 - 13.00 Praktyka. Bajki i opowieści zaadaptowane do jogi. Inne pomysły na przygotowanie lekcji tematycznych.
13.00 - 15.00 Mindfullness. Zakonczenie

Zdjecia z poprzedniego szkolenia:


                                         

OPINIE UCZESTNICZEK O SZKOLENIU:


Warsztaty z Martą były doskonałą decyzją. Marta przekazuje wiedzę o jodze dla dzieci popartą własnym doświadczeniem. Marta potrafi skutecznie zarazić miłością do pracy z dziećmi, jest inspirującą i motywującą osobą, a przy tym niesamowicie skromną. Z warsztatów wyjechałam z głową pełną pomysłów. Polecam szkolenie prowadzone przez Martę pt. "Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi" wszystkim osobom pracującym z dziećmi (i to nie tylko z tymi najmniejszymi).
Agata Glapa
Bardzo rzetelny i profesjonalny kurs! Marta ma bogate doświadczenie i czuć że to co robi jest jej pasją.  Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, inspiruje i podpowiada:-) Dziękuję po raz kolejny za wspólną przygodę!
Danka Grabczan


Warsztaty rewelacyjne ! Efektywnie spędzony czas, bawiłam się jak dziecko. Połączenie muzyki, opowieści, elementów natury i widocznej pasjii dało wiele inspiracji :) Najbardziej podobały mi się ćwiczenia w parach, gdzie można było "przełamać lody" między uczestnikami :) Było też sporo cennych uwag i praktycznych wskazówek do pracy z dziećmi. Z przyjemnoscią uczestniczyłabym w kolejnych warsztatach, jeśli byłyby takowe organizowane !! :)

Monika Staszowska

Polecam Warsztat z Martą J od 2 lat prowadzę jogę dla dzieci i jogę rodzinną. Zdobyłam na nim dodatkowe materiały do pracy , mnóstwo praktycznych wskazówek. Marta przygotowała się świetnie podzieliła się z  nami swoją wiedzą i doświadczeniem( ciekawe instrumenty, pomoce jogowe) A do tego wszystkiego jeszcze przecudna muzyka z harfą od samej autorki. Bardzo ważne było tez wymienianie doświadczeń z uczestnikami z niecierpliwością czekam na kontynuację tematu i warsztat dla zaawansowanych ;)    Agnieszka Tomas-Makowska

Warsztat Jogi Kreatywnej dla Dzieci był dla mnie niezwykłym doświadczeniem – bo:

1/ był niezwykle inspirujący, zawierał mnóstwo pomysłów i świetnych materiałów na wiele zajęć z dziećmi,

2/ pozwolił mi nieco zdystansować się do mojej własnej wizji prowadzenia zajęć jogi z dziećmi – bez presji na nauczanie jogi, a z większą ilością zabawy,

3/ dla mnie samej był niezwykłym doświadczeniem w spotkaniu się ze swoim Wewnętrznym Dzieckiem, zabawą, odpoczynkiem, radością bycia ze Sobą.

 Dominika Szafraniec

Trafiłam na kurs Jogi kreatywnej dla dzieci do Marty Miguły, które odbyły się tego lata w Centrum Makrobiotycznym Akama koło Bielska – Białej. Nie jestem nauczycielką jogi, ale już od około 17 lat czuję się z jogą związana, praktykując mniej lub bardziej regularnie. W tym czasie miałam różnych nauczycieli z Polski i nie tylko oraz poznałam wiele różnych ścieżek.
Muszę przyznać, że mam szczęście do nauczycieli, ale jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby jakieś warsztaty wniosły do mojej praktyki tak dużo, jak zajęcia z Martą. To były tylko dwa dni, a wydaje się, że nauczyłam się tyle, co na innych warsztatach w dwa tygodnie. Marta przygotowała niezwykle różnorodny program, oparty na jej własnych doświadczeniach z pracy z dziećmi. Gdybym mogła jednym słowem nazwać te zajęcia, to byłoby to słowo OBFITOŚĆ.Obfitość asan, ćwiczeń, inspiracji, wrażeń, spotkań, barwnych materiałów, wspaniałych drobiazgów, które urozmaicały zajęcia.
Na żadnych warsztatach ( a chodzę na nie dość często ) nie spotkałam kogoś, kto dałby z siebie tak dużo. Marta łączy w sobie kreatywność i pasję dziecka do tego czym się zajmuje, z profesjonalizmem i z mądrością bardzo doświadczonego nauczyciela.
Zapamiętam ten weekend nie tylko dlatego, że sporo się nauczyłam ( wiele pomysłów Marty wykorzystuję w zabawie z młodszą córką ). Dla mnie najcenniejszym doświadczeniem tych dwóch dni jest radość, która towarzyszyła nam podczas warsztatów. Szkoda, że Marta mieszka tak daleko, bo chciałabym chodzić na jej zajęcia trzy razy w tygodniu z moimi dziećmi i mężem. To zajęcia, na których każdy może poczuć swobodę, naturalność i ekscytację dziecka będąc jednocześnie pod opieką troskliwej i profesjonalnej nauczycielki.Aleksandra Kos


Kurs jogi dla dzieci z Martą  w Mazańcowicach to nie tylko gro nowych pomysłów i materiałów do mojej dalszej pracy. Marta zaprezentowała ciekawe, niespotykane w Polsce instrumenty i przedmioty nadające zajęciom jogi oryginalności. Zebrane przez Martę opowieści ruchowe poparte pięknymi udostępnionymi nam zdjęciami również edukują i przenoszą dzieci w świat fantazji lub w różne zakątki świata.
Element, zajęć który rozbawił mnie do łez to naśladowanie zwierząt w pozycjach jogi. Rewelacja:)
Marta stworzyła cudną atmosferę. Naładowała mnie dobrą energią i zapałem do prowadzenia zajęć.
Ewa Kost-Patynek
Szkolenie jogi kreatywnej dla dzieci z Marta to niezwykle inspirujace doswiadczenie. ciekawe pomysly na zajecia z dziecmi. Zupelnie nowatorskie podejscie wzbudza zainteresowanie rozluznia pobudza kreatywnosc wnosi swieze pomysly. Mialam wrazenie wejscia w inny bajkowy wymiar w ktorym wszystko jest mozliwe. Swiat dzwiekow barw ksztaltow. Bardzo polecam kazdemu kto pracuje z dziecmi. Dziekuje Marto. Czynisz swiat lepszym.
Mariola Zimnicka


No hay comentarios: